Sposób na skuteczne negocjacje

Dobre umiejętności negocjacyjne pomagają zarządzać personelem, umacniać relacje z klientami i dostawcami oraz pozwalają jak najlepiej wykorzystać nowe możliwości biznesowe.

Ważna rola negocjacji


Początki negocjacji

Największym mitem negocjacji jest to, że sukces mierzy się tym, jak blisko jesteś osiągnięcia celu. To sprawia, że ​​wygląda na sytuację, w której „zwycięzca bierze wszystko”, co naturalnie prowadzi do strachu przed negocjacjami dla większości ludzi. Wszystkiego o negocjacjach dowiesz się na stronie Infolista. Według badań przeprowadzonych przez salary.com, 87% ludzi czasami lub zawsze obawia się negocjacji płacowych, a prawie jedna piąta uważa negocjacje za nieprzyjemne.

Udane negocjacje

Kluczem do udanych negocjacji jest nie myślenie o nich jako o wygranej lub przegranej. W negocjacjach chodzi tak naprawdę o współpracę – sytuację typu wygrana/wygrana, w której obie strony odchodzą, czując, że zostały wysłuchane i pracowały razem, aby osiągnąć satysfakcjonujący wynik. Według duńskiej firmy MarketWatch Centre for Negotiation 42% negocjujących twierdzi, że zyskuje większą wartość z transakcji, gdy negocjacje opierają się na zaufaniu i współpracy.



Poniżej znajduje się kilka przydatnych taktyk negocjacyjnych, które pomogą Ci uzyskać najlepszą wartość z negocjacji. Istnieje wiele badań dotyczących umiejętności i technik, których możesz użyć, aby wpływać na ludzi.
Rozwój nauka ciekawostki - np. czy wiesz ile jest państw na Z albo ile jest w Polsce miast na literę Z?

Posiadanie jasnego wyobrażenia o tym, co chcesz osiągnąć w negocjacjach, jest dobrym punktem wyjścia. Niezależnie od tego, czy są to preferencyjne dostawy, czy niższe ceny materiałów, których potrzebuje Twoja firma, zapisz swoje cele i uszereguj je według ważności. Narysuj linię na liście, która jest twoją minimalną pozycją – cokolwiek mniej, a odejdziesz od negocjacji – i idealnym wynikiem. Pomyślny wynik będzie mieścił się między tymi dwoma punktami.

Dobrym pomysłem jest zawsze mieć plan B, jeśli nie będziesz w stanie negocjować swoich celów i musisz odejść – i zrozum, jaki wpływ miałby to na Twoją firmę. Znajdziesz więcej informacji na ten temat na stroni https://klimateog.pl. Upewnij się, że cel twoich negocjacji jest lepszy niż ten, który oferuje twój plan B.

Przygotowanie przed rozpoczęciem negocjacji jest kluczowe dla sukcesu. Badanie innych stron, z którymi będziesz mieć do czynienia, pomoże ci przewidzieć i przygotować się na stanowisko, które prawdopodobnie zajmą podczas negocjacji. Uzyskaj informacje, takie jak ich pochodzenie i status finansowy, przykłady wszelkich wcześniejszych umów i umów, kultura ich firmy oraz wszelkie dane osobowe dotyczące zespołu negocjacyjnego drugiej strony oraz stosowanego przez nią stylu negocjacji.